Nocne zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej już dziś

Autor: A. Karczewska fot. Palmiarnia Poznańska
REKLAMA

Nocne zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej już dziś. To okazja, by zobaczyć roślinność w innej niż zwykle części doby i w zupełnie innym świetle. Lekki półmrok i atmosfera tajemniczości to także idealne warunki, by... sprawdzić się w roli tropiciela zagadek - bez względu na wiek.

To już kolejna Noc w Palmiarni w tym roku. Jak zwracają uwage organizatorzy, pomimo swej ponad stuletniej historii Palmiarnia Poznańska wciąż bywa tajemnicza. W nocnej atmosferze zyskuje jeszcze więcej niespodzianek.

Rośliny, podobnie jak ludzi i zwierzęta, reagują nie tylko na warunki atmosferyczne i porę roku, ale także na porę dnia. Te same kwiaty, krzewy i drzewa w ciągu dnia wyglądają zupełnie inaczej w nocy. Półmrok związany z nocną porą dodaje jeszcze więcej tajemniczości.

Palmiarnia zaprasza odwiedzających do wcielenia się w rolę tropicieli zagadek i sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej.

Dla najmłodszych przygotowano grę terenową. Uczestnicy muszą podążać za punktami zaznaczonymi na specjalnej mapie i rozwiązywać zagadki w danym miejscu. Wszystkie rozwiązania dadzą ostateczne hasło gry. Organizatorzy podpowiadają jednak, że w tropieniu tajemnic miejskiej dżungli, a także swoich ulubionych okazów, przydatne będą latarki.

Z kolei dla dorosłych chcących sprawdzić swoją wiedzę przygotowano quest w aplikacji Eko Wielkopolska. Rozwiązując quest, w każdym pawilonie pojawi się jedno pytanie, na które odpowiedzi należy szukać na tabliczkach z opisami roślin.

Dzisiejsze (28 sierpnia) zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy. Kasa do 01:30 w nocy.

Jednocześnie w Palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA