Ethno Port Poznań 2020 w nietypowej odsłonie. Jeden dzień festiwalu poświęcony będzie Białorusi

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Tegoroczna edycja Ethno Port Poznań będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń kulturalnych, pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ nie tylko na zmianę terminu festiwalu, ale także jego listę gości i program. Z kolei bieżące wydarzenia u wschodnich sąsiadów Polski poruszyły organizatorów tak bardzo, że ostatni dzień Ethno Port Poznań 2020 będzie poświęcony Białorusi.

Pierwotnie, zgodnie z tradycją, festiwal miał odbyć się w czerwcu, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa i obostrzenia podjęto decyzję o przeniesieniu imprezy na wrzesień. Nowy termin wyznaczono na 4-6 września.

Wśród gości pojawią się głównie polscy artyści, co ma zapewnić większe bezpieczeństwo, a także możliwości logistyczne.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu hybrydowej odsłony festiwalu, który będzie się składał z koncertów w Zamku i wydarzeń realizowanych online.

W piątek i sobotę na Dziedzińcu Zamkowym oraz w Sali Wielkiej odbywać się będą koncerty dla ok. 200 gości. Na scenie w tych dniach zagrają jedynie polscy wykonawcy.

Nie oznacza to jednak, że zapomniano o międzynarodowych przedstawicielach folku. Muzycy z całego świata, którzy pierwotnie mieli gościć na Ethno Port Poznań 2020 przygotowali specjalne materiały muzyczno-edukacyjne, w których zawarli nie tylko niezwykłe melodie i dźwięki, ale także opowieści o tradycji, która jest dla nich inspiracją. Nagrania będą prezentowane w Kinie Pałacowym w sobotę.

Mając na uwadze wydarzenia na Białorusi, organizatorzy postanowili poświęcić ostatni dzień festiwalu właśnie temu państwu. Sprzeciwiając się przemocy, a także wspierając walkę Białorusinów o wolność i demokrację, w ramach Ethno Portu odbędzie się wyjątkowy koncert, w czasie którego zaprezentują się białoruscy i polscy artyści. Wykonają oni także utwory i pieśni towarzyszące protestom.

Podczas wszystkich wydarzeń obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Bilety i karnety dostępne w: kasie CK ZAMEK, CIK, bilety24.pl oraz na www.ethnoport.pl.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA