"Znikający Mur" już znika z Placu Wolności

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Na placu Wolności stanął "Znikający mur", czyli interaktywna instalacja, która składa się z 6 tysięcy drewnianych klocków. Co ciekawe, każdy może zabrać jego część do domu. To projekt Goethe-Institut jako element europejskiego programu kulturalnego z okazji objęcia przez Niemcy prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Instalacja jest szeroka na 5 metrów i wysoka na 2 metry, wypełniona 6 tysiącami drewnianych klocków. Na każdym z nich umieszczono ulubione cytaty nadesłane przez mieszkanki i mieszkańców Europy. Każdy jest w trzech językach - otyginalnym, polskim i niemieckim. Znalazły się tam m.in. cytaty z książek, filmów, słowa piosenek czy wypowiedzi znanych polityków i osobistości.

Znikający Mur pojawił się na placu Wolności w Poznaniu i od razu wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Co ciekawe, każdy może zabrać fragment muru do domu - w ten symboliczny sposób znika mur między społeczeństwem i bariery społeczne, ukazując integrację międzykulturową i europejską.

Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, w którym zamontowano instalację. Będzie dostępna do 27 sierpnia, jednak to, jak szybko i ile klocków z niej zniknie zależy od samych zainteresowanych. W kolejnych dniach Mur pojawi się w Gdańsku oraz Warszawie. Instalacja w każdym mieście dostępna jest w godzinach 10:00-22:00. Wstęp wolny. 

Równolegle do prezentacji w Polsce "Znikający mur" jest prezentowany także w innych europejskich państwach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA