Napaść na tle homofobicznym na gościa Short Waves Festival. Organizatorzy proszą świadków o kontakt

Autor: A. Karczewska fot. A. Gawrońska/poglądowa/archiwum
REKLAMA

Organizatorzy Short Waves Festival wydali oświadczenie w sprawie ataku na tle homofobicznym na jednego z gości wydarzenia na terenie Poznania. Potępiając tego typu zachowania i solidaryzując się z poszkodowanym, proszą także świadków napaści o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 17:43, w rejonie skrzyżowania ul. św. Marcin i Piekary. Pomimo dość wczesnej pory i centrum Poznania, w którym nie brakuje mieszkańców i turystów, do jednego z zagranicznych gości wydarzenia podszedł młody mężczyzna idący z grupą znajomych, a następnie kopnął swoją ofiarę w plecy wysoko uniesioną nogą. Sprawca kierował w stronę obcokrajowca szereg obraźliwych słów w języku polskim.

Jak informują organizatorzy Festiwalu, zarówno okoliczności jak i atak werbalny, w tym wypowiadane słowa, wskazują jednoznacznie, że była to agresja nacechowana uprzedzeniami na tle homofobicznym.

Organizatorzy Short Waves Festival wydali w tej sprawie oświadczenie, potępiając wszelkiego rodzaju przemoc i przejawy nietolerancji i dyskryminacji. Jednocześnie wyrazili solidarność ze wszystkimi innymi osobami, które w ostatnim czasie doświadczyły przemocy na tle homofobicznym w Polsce.

Napaść została zgłoszona policji, zabezpieczono również monitoring, który jest obecnie weryfikowany. Organizatorzy proszą jednak wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, o kontakt z Dyrektorką Festiwalu Emilią Mazik (emilia@adarte.pl) w celu złożenia wyjaśnień i pomocy w ujęciu sprawcy lub sprawców.

Poszkodowany wskazał, że co najmniej dwie osoby mogły być świadkami napaści. Poszukiwany jest przede wszystkim mężczyzna, który bezpośrednio po zdarzeniu udzielił pomocy ofierze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA