Warta Poznań z porażką na inaugurację sezonu

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Lechią Gdańsk w meczu 1. kolejki Ekstraklasy. To pierwszy mecz poznańskiej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej od 25 lat. Wynik nie odzwierciedla jednak dobrej postawy piłkarzy z Poznania.

To był wyjątkowy dzień nie tylko dla kibiców Warty, ale także i pozostałych miłośników sportu w Poznaniu. Warta Poznań po 25 latach powróciła do Ekstraklasy.

Pierwszym rywalem Zielonych była Lechia Gdańsk, z którą Warta zmierzyła się na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Kibice nie mogą narzekać na słabą postawę czy brak determinacji - poznaniacy przeważali przez znaczną część meczu, grając odważnie w ataku i popełniając mało błędów. Niestety, to goście zdobyli pierwszą, a jak się potem okazało jedyną bramkę w spotkaniu. W 66. minucie gola zdobył Łukasz Zwolniński.

Pod koniec meczu Michał Jakóbowski otrzymał drugą żółtą kartkę, w wyniku czego musiał opuścić boisko i Warta grała w osłabieniu przez ponad 10 minut. Nie oznaczało to jednak zejścia do obrony - Warta próbowała odrobić stratę i odważnie atakowała połowę gości. Niestety, bezskutecznie i 3 punkty pojechały do Gdańska.

Kolejny mecz Zieloni rozegrają w najbliższy piątek, gdy zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA