Dziś pierwszy od 25 lat mecz Warty Poznań w Ekstraklasie

Autor: A. Karczewska fot. archiwum x-news
REKLAMA

Na ten dzień kibice czekali 25 lat - Warta Poznań powróciła do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce i już dziś rozegra pierwszy mecz w ramach sezonu 2020/2021. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Warta Poznań ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrała 14 czerwca 1995 roku. Przegrała wówczas z Zagłębiem Lubin na własnym boisku. Dopiero 25 lat później "Zieloni" ponownie awansowali do najwyższej klasy rozgrywek i dziś rozegrają swój pierwszy mecz.

Na razie, Warta Poznań nadal gościnnie rogrywa mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim - "Ogródek" przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu jest remontowany, by spełniał wymogi ligowe.

Co ciekawe, część piłkarzy Warty nie pamięta występów Zielonych w Ekstraklasie, bo... nie było ich jeszcze na świecie. Jedynie Łukasz Trałka może pamiętać tamte mecze, które mógł oglądać jako dziecko.

W obecnym składzie poznańskiej drużyny jedynie 9 zawodników debiutowało już w Ekstraklasie, ale tylko 4 występowało w niej częśćiej. Zdaniem trenera Piotra Tworka, taki powiew świeżości w lidze, a także idąca za nim determinacja debiutantów może pomóc zarówno klubowi jak i całym rozgrywkom.

Oficjalnie dla wielu naszych graczy będzie to wydarzenie, które utkwi im w pamięci. Z drugiej strony jednak graliśmy już przecież nie raz z zespołami z Ekstraklasy i wiemy, jak będzie wyglądała gra i jak może się przedstawiać sytuacja na boisku. Z tymi debiutami wiąże się fajna historia, ale podchodzimy do tego wszystkiego na chłodno i musimy się skupić na sobie. Jako gospodarz chcemy narzucić swój styl gry, a na pewno pokazać charakter, agresję w odbiorze piłki, bo to będzie kluczem do odniesienia zwycięstwa.
Piotr Tworek, trener Warty Poznań

Pierwszy mecz w sezonie Warta rozegra z Lechią Gdańsk. To silny przeciwnik, który ubiegły sezon zakończył na czwartej pozycji w tabeli. Był także finalistą Pucharu Polski.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA