Tłumy na MTP podziwiają wozy strażackie w ramach III Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski vid. M. Rój
REKLAMA

Od rana na ulicach Poznania i dojazdowych można było zobaczyć wiele wozów strażackich. Część osób taki widok zaniepokoił, jednak szybko dowiadywali się, że nic strasznego się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, to planowane wydarzenie, na które wszyscy są zaproszeni. Na terenie MTP trwa III Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. Chętnych, by je zobaczyć nie brakuje.

To wydarzenie, które z każdą kolejną edycją przykuwa uwagę coraz większego grona widzów. Organizowane jest przez OSP Poznań Głuszyna przy współpracy z Grupą MTP. To właśnie Targi są w tym roku miejscem wyjątkowego zlotu.

Do Poznania przyjechało ponad 80 wozów strażackich jednostek OSP z całej Polski. Prezentowane są wraz z wyposażeniem. Już sam przyjazd do miasta wzbudził zainteresowanie, a to był dopiero początek atrakcji.

Uczestnicy wydarzenia mogą nie tylko oglądać pojazdy, ale także wziąć udział w szeregu dodatkowych atrakcji. W programie wydarzenia znalazły się także m.in. pokazy akcji ratunkowych i gaszenie ognia zabytkową sikawką. Dla najmłodszych przygotowano szereg konkursów, a dla nieco starszych instruktaż udzielania pierwszej pomocy i gaszenia gorącego oleju.

Znalazł się także wątek historyczny - dostępna jest kolekcja Izby Tradycji Pożarniczej.

Impreza przyciągnęła na teren MTP tłumy osób w każdym wieku. Wozy oraz przygotowane atrakcje interesują zaróno najmłodszych, jak i dorosłych. W zabawie nie przeszkadzają nawet przelotne opady deszczu.

Wydarzenie potrwa do godziny 17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA