Zabytkowe pojazdy po paradzie znów wyjadą na ulice miasta - tym razem na liniach turystycznych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. MPK Poznań
REKLAMA

Parada pojazdów MPK Poznań, w której wezmą udział m.in. zabytkowe i historyczne pojazdy, nie będzie jedyną okazją, by wsiąść na pokład wyjątkowych tramwajów i autobusów. MPK Poznań informuje, że po zakończeniu uroczystego przejazdu, historyczne pojazdy pozostaną do dyspozycji mieszkańców kursując na liniach turystycznych.

Letnie weekendy oznaczają kursowanie linii turystycznych po ulicach miasta i zwiedzanie Poznania w nietypowy sposób. W ten weekend atrakcji będzie jednak więcej niż zwykle.

Z uwagi na obostrzenia związana z pandemią koronawirusa, w pojazdach, które wezmą udział w paradzie, będzie mogło być o wiele mniej pasażerów niż w normalnych okolicznościach. By wejść na pokład należy okazać bezpłatną wejściówkę, którą można było zdobyć w ciągu tygodnia w Poznaniu.

MPK Poznań postanowiło jednak zrobić ukłon w stronę osób, którym nie udało się zdobbyć biletów, a chciałyby wsiąść na pokład historycznych pojazdów.

Po zakończeniu parady, czyli około godziny 14:00, do obsługi linii turystycznych skierowane zostaną autobusy: Jelcz RTO 043, Jelcz M11 (z Wrocławia), Jelcz PR110, Ikarus 260.04, Ikarus 280.26 oraz MAN NG313 oraz tramwaje: trójskład N+ND+ND, Konstal 102N, Konstal 102Na, Konstal 105N oraz GT6 i GT8. Dzięki temu linie turystyczne będą kursowały ze zwiększoną - do co około 10 minut - częstotliwością.

Jednocześnie MPK Poznań informuje, że mając na uwadze duże zainteresowanie tramwajem typu I, jeśli nie będzie opadów deszczu, uruchomiona zostanie bezpłatna linia specjalna. 22 sierpnia w godzinach od ok. 14.00 do 17.00 tramwaj typu I z wagonem Carl Weyer będzie kursował po trasie: pl. Wielkopolski- 23 Lutego- Gwarna- al. Marcinkowskiego- 27 Grudnia- Fredry- Most Teatralny – Kaponiera- Święty Marcin- Gwarna- pl. Wielkopolski.

Co więcej, przy braku opadów, tramwaj ten wyjedzie na trasę także w niedzielę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA