Jubileuszowa edycja Enea Enter Festival nad Jeziorem Strzeszyńskim

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archwium
REKLAMA

Rozpoczyna się 10., jubileuszowa edycja Enter Enea Festival w Poznaniu. Już po raz kolejny nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie można wziąć udział w koncertach, muzycznych premierach i dobrej zabawie kulturalnej.

Enea Enter Festival już od 10 lat umila poznaniakom i turystom wakacyjny czas muzycznymi doznaniami. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Leszek Możdżer. Tegoroczna edycja odbywa się nieco później niż zwykle z uwagi na stan epidemii w kraju.

Festiwal jest co roku jedną z największych imprez jazzowych w Polsce. Wyjątkowy klimat nadaje mu sceneria i okoliczności. Otoczenie natury w połączeniu z muzyką na żywo staje się idealnym miejscem na kontakt z kulturą. Wydarzenie to liczne koncerty, podczas których prezentują się zarówno młodzi jak i bardziej doświadczeni artyści. Nie brakuje premier, nietypowych aranżacji, a nawet improwizacji.

Odbiorcy cenią sobie z jednej strony plenerowy charakter festiwalu, a z drugiej kameralny charakter nietypowej „auli” w koronach drzew.
 
Organizatorzy zapraszają nad Jezioro Strzeszyńskie od dziś do niedzieli, 23 sierpnia. Podczas jubileuszowej edycji odbędą się premiery trzech albumów: Marcin Wasilewski Trio „Arctic Riff”, Michał Salomon „Lion’s Gate” i Y-OTIS-2.

Podczas koncertów nie zabraknie również samego dyrektora festiwalu, Leszka Możdżera, a także młodych polskich twórców.

Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja “Europejskie Forum Sztuki”, której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Poznań, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea, która w tym roku zaprasza plażowiczów na pływający koncert orkiestry dętej, Dizzy Boys Brass Brand na tafli Jeziora Strzeszyńskiego w sobotę i niedzielę o godz. 15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA