Wyrównana walka zakończona porażką PSŻ Poznań

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

Zawodnicy PSŻ Poznań nie zdołali pokonać jednego z faworytów tego sezonu, OK Bedmet Kolejarz Opole. Na golęcińskim stadionie Skorpiony uległy gościom 43:47.

Drużyna Kolejarza Opole jeszcze przed startem sezonu uznawana była z jednego z faworytów do awansu. Tymczasem, na inaugurację poniosła porażkę, przez co do Poznania zawodnicy przyjechali jeszcze bardziej zmotywowani niż zwykle - by udowodnić swoją siłę zarówno sobie jak i kibicom. Przed rozgrywkami z poznańskimi Skorpionami eksperci nie byli już bowiem tacy pewni co do faworyta niedzielnej rywalizacji.

Spotkanie na poznańskim Golęcinie od początku było bardzo wyrównane, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Nie brakowało zwrotów akcji czy mijanek - także na ostatniej prostej.

Aż do 14. biegu drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrywała dwoma punktami. Dopiero później sytuacja zaczęła się zmieniać. Pomimo osłabienia ekipy gości z powodu kontuzji Sebastiana Niedźwiedzia, Kolejarz Opole powoli "uciekał" gospodarzom w punktacji.

Szala zwycięstwa na korzyść opolan przechyliła się ostatecznie dopiero w biegach nominowanych, gdzie goście wygrali 9:3. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 47:43 dla Kolejarza Opole. Tym samym dwa punkty "jadą" do Opola.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA