Ogłoszono przetarg na budowę ul. św. Wawrzyńca

Autor: A. Karczewska fot./mapa PIM
REKLAMA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę prac budowalnych związanych z budową nowego przebiegu ul. św. Wawrzyńca, a konkretniej jej przedłużenia, w celu odciążenia zakorkowanej ul. Dąbrowskiego.

Ulica św. Wawrzyńca ma zostać przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Dzięki temu kierowcy zyskają alternatywną dla zakorkowanej ul. Dąbrowskiego trasę, dzięki czemu poprawi się płynność ruchu, a także komfort i bezpieczeństwo mieszkańców na ul. Dąbrowskiego.

W ramach iwnestycji powstanie nowy, kilometrowy odcinek drogi, wzdłuż nasypu kolejowego. Powstanie po jednym pasie na każdy kierunek ruchu. Dodatkowo, wybudowany zostanie chodnik oraz droga rowerowa wzdłuż południowej części jezdni. Planowane jest również utworzenie przystanków autobusowych.

Cały obecny układ komunikacyjny w tej okolicy zostanie dostosowany do zmian. W ramach inwestycji konieczne będzie wykonanie prac na skrzyżowaniach ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego oraz z ul. Kościelną, gdzie zmodernizowana zostanie m.in. sygnalizacja świetlna. 

Dodatkowo, na całej długości drogi wybudowane zostanie oświetenie uliczne.

Zadanie obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową kolektora i kanałów ogólnospławnych w rejonie inwestycji (w ramach zadania powierzonego przez spółkę Aquanet).

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca robót budowlanych. Na realizację zadania będzie miał rok od dnia podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA