Pszczele Dni w Palmiarni Poznańskiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W Palmiarni Poznańskiej trwają obchody Dnia Pszczół. Choć przypadał on w sobotę, 8 sierpnia, to palmiarnia świętuje przez cały tydzień. Przygotowano specjalne atrakcje poświęcone tym pożytecznym owadom.

Już po raz kolejny Palmiarnia Poznańska podkreśla rolę pszczół w środowisku. Tegoroczne obchody „Pszczelich Dni” rozpoczęły się 8 sierpnia i potrwają aż do 16 sierpnia. W ramach akcji można z bliska zobaczyć tzw. hotelik dla pszczół - taki, jakie stają w Poznaniu w ramach akcji „Poznań dla pszczół”.

Ci, którzy chcieliby dokładnie mu się przyjrzeć i to w bezpiecznych warunkach, czyli bez ryzyka użądlenia przez mieszkanki, mogą to zrobić do niedzieli.

W ramach obchodów przygotowano także specjalną ścieżkę zwiedzania, która skupia się na życiu owadów i przyczynach ich wymierania. Można w ten sposób dowiedzieć się, w jaki sposób pomóc pszczołom w środowisku i czego unikać, by nie powiększać problemu ich wymierania. Na trasie ścieżki dostępny jest krótki quiz z pytania, dzięki czemu można sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie i uzupełnić ewentualne braki.

Dodatkowo, w każdym z pawilonów Palmiarni zamontowano nowe tabliczki z opisami roślin, które przybliżają informacje dotyczące kolekcji Palmiarni.

Przez cały tydzień, na fanpage’u Palmiarni Poznańskiej na Facebooku publikowane są również ciekawostki na temat tych pożytecznych owadów.

Ścieżka zwiedzania czynna codziennie, od 08 do 16 sierpnia 2020 roku, w godzinach 10:00-18:00. Kasa jest czynna do 17:00.

Bilety dostępne są w cenie 8 złotych za ulgowy i 12 złotych za normalny.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, na terenie Palmiarni jednocześnie może przebywać maksymalnie 150 osób. Podczas zwiedzania należy mieć zasłonięte usta i nos.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA