Nieprawidłowe manewry kierowcy przyczyną wczorajszej kolizji ciężarówki z pociągiem

Autor: Codzienny Poznań AK vid. x-news
REKLAMA

„Nieprawidłowe manewry kierującego ciężarówki” były zdaniem policji przyczyną wczorajszego zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem relacji Katowice-Ustka. Do kolizji doszło na remontowanym przejeździe kolejowym na trasie Leszno-Poznań.

Do kolizji doszło w godzinach popołudniowych, na odcinku Leszno - Stare Bojanowo. Jak ustaliła policja, przyczyną było nieodpowiednie zachowanie kierującego.

Do zdarzenia doszło w wyniku dwóch nieprawidłowych manewrów kierującego. Kierujący nienależycie obserwował skraj torowiska, później nieumiejętnie próbował z niego zjechać, wpadł w poślizg na kamieniach, zablokował się. W tym momencie nadjechał pociąg i obtarł się delikatnie o ciężarówkę. Cały skład został uszkodzony, ale uszkodzenia są powierzchowne. Żaden z pasażerów pociągu, maszynista ani kierujący ciężarówką nie ucierpiał. Trwają czynności ku ukaraniu tego kierowcy
- mł. asp. Piotr Rzepecki, policja w LesznieRuch pociągów był wstrzymany przez kilka godzin, z uwagi na fakt, że na tym odcinku prowadzony jest po jednym torze. Jeden z przewoźników wprowadził autobusową komunikację zstępczą, a drugi kierował pociągi objazdami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA