Zmiany na ul. Mateckiego - będzie bezpieczniej i wygodniej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już wkrótce kolejna ulica na Piątkowie zostanie przebudowana. Tym razem zmiany planowane są na ul. Mateckiego, gdzie będzie wybudowana nowa kanalizacja, wodociągi i chodniki. Ogłoszono właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

Wzdłuż ul. Mateckiego w ostatnich latach prowadzonych jest wiele inwestycji mieszkaniowych. Obecna infrastruktura nie jest odpowiednia dla wciąż zwiększającej się liczby mieszkańców. Brakuje odpowiednich ścieżek dla pieszych - obecnie jest tam jedynie ok. 200-metrowy chodnik, który przylega do osiedla, a na pozostałej długości istnieje jedynie gruntowe pobocze.

W ramach planowanej inwestycji po wschodniej stronie ulicy, za przydrożnym rowem powstanie nowy chodnik o szerokości 2 metrów. W czasie prac powstanie także sieć wodociągowa i kanalizacyjna z przyłączami do posesji.

Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie wzdłuż ulicy. Na przebudowywanych odcinkach zaplanowano także nowe perony autobusowe o szerokości 2,5 metra.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy robót, który będzie miał 210 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie inwestycji. W ciągu trzech miesięcy ma powstać kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz chodnik na odcinku od ul. Obornickiej do początku istniejącego chodnika przy osiedlu mieszkaniowym. 150 dni po podpisaniu umowy ma zakończyć się budowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz chodnika na odcinku od końca istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Marka z Aviano.

Zainteresowane podmioty mogą składać swoje oferty do 9 września.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA