Wzbogacony ekosystem i bioróżnorodność środowiska - ogrody pływające w Parku Wilsona

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W Poznaniu powstały kolejne pływające ogrody. Tym razem można je zauważyć na Dużym Stawie w Parku Wilsona. Na pływającej wyspie zamontowano także kosz lęgowy dla ptactwa wodnego.

Do tej poru pływające ogrody stworzono na Warcie, w rejonie Wildy oraz na Cybinie w okolicach Bramy Poznania. Teraz pojawiły się kolejne, tym razem na Dużym Stawie w Parku Wilsona.

Instalacje pozwalają na zwiększenie bioróżnorodności w danym środowisku, a tym samym w mieście, a także pomagają w oczyszczaniu powietrza i wody. Mogą na nich powstać unikalne ekosystemy, niezwykle cenne szczególnie w miastach.

Szatę roślinną tworzą przede wszystkim gatunki rodzime, a całość wzbogacana jest dzięki nasionom, które przynosi ptactwo czy wiejący wiatr.

Na instalacji montowane są również kosze lęgowe, które pomagają w zakładaniu gniazd przez ptactwo wodne. Dzięki lokalizacji na wyspie w zbiorniku wodnym, nie muszą martwić się o atak drapieżników na brzegu, w tym np. kotów.

Instalacja w Parku Wilsona została wykonana przez Fundację OnWaterpl przy współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji MIasta UMP. Do akcji dołączyli także poznaniacy. Instalacja została sfinansowana ze środków Rady Osiedla św. Łazarz.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA