"Poznań broni tęczy" - już dziś protest na ul. Półwiejskiej

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski archwium
REKLAMA

Juz dziś na ul. Półwiejskiej odbędzie się protest „Poznań broni tęczy”, który ma być okazaniem wsparcia dla osób LGBT+ oraz sprzeciwem wobec przemocy i działań władz państwowych i policji w stosunku do tej grupy społecznej.

Protest organizowany jest przez poznańską Grupę Stonewall, która wskazuje, że ostatnia kampania prezydencka była „najbardziej homofobiczną w historii Polski”, odnosząc się do słów  m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli rządu i partii rządzącej wypowiadających się na temat środowisk LGBT+.

„Najwyższe osoby w państwie, zamiast stać na straży równości i godności wszystkich obywateli, szczują na 2 miliony polskich osób LGBT+.”
Grupa StonewallPodczas dzisiejszego protestu, który odbędzie się na ul. Półwiejskiej, uczestnicy chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec mowie nienawiści stosowanej przez polityków oraz kampanii nienawiści i dezinformacji prowadzonej przez media publiczne.

Domagają się także zaprzestania wykorzystywania publicznych pieniędzy na kampanie dezinformacyjne o społeczności KGBT+ oraz wykorzystywania policji i prokuratury do zastraszania aktywistów i aktywistek środowiska LGBT+.

Jednocześnie manifestacja ma być okazaniem wsparcia i solidarności z osobami LGBT+.

Protest odbędzie się na ul. Półwiejskiej 26, w rejonie Lokum Stonewall. Uczestnicy proszeni są o zakrywanie nosa i ust w tłumie oraz stosowanie się do zaleceń sanitarnych wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA