Kolejny etap prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Serbskiej

Autor: Codzienny Pzonań AK PIM Łukasz Dolata fot./vid. PIM
REKLAMA

Dzisiejszej nocy zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej i Serbskiej. To kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice, która obejmuje także m.in. przebudowanie układu drogowego.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, docelowo torowisko ma przebiegać w taki sposób, by tramwaj kursował zachodnią częścią skrzyżowania ul. Naramowickiej z Serbską. Oznacza to, że na czas prowadzonych prac konieczne jest wyłączenie tego rejonu z ruchu.

Przygotowania do wprowadzenia zmian rozpoczęto w lipcu, kiedy to wybudowano tymczasowy układ drogowy umożliwiający przełożenie ruchu na jedną z jezdni ul. Serbskiej.

Tymczasowy układ drogowy obejmie dwa przejazdy o charakterze przejściowym, które pozwolą zachować możliwość przejazdu ul. Serbską w obu kierunkach.

Po zachodniej i wschodniej stronie skrzyżowania wybudowano przewiązki w pasie dzielącym.

Oba przejazdy będą wykorzystane dla przełożenia ruchu na jedną z jezdni, co pozwoli na przebudowanie na drugiej stronie istniejącej infrastruktury i dostosowanie jej do przebiegu torowiska.

Organizacja ruchu zmieni się z piątku na sobotę, czyli z 7 na 8 sierpnia.  Z ruchu zostanie wyłączona południowa część skrzyżowania, a ruch będzie skierowany na północny obszar. Pojazdy jadące od strony ronda Solidarności będą poruszać się jednym pasem w taki sposób, aby w miejscu zakończenia buspasa autobusy miały priorytet (nie przewiduje się dodatkowej sygnalizacji świetlnej, ruch odbywać się będzie na zasadach ogólnych)

Na dalszym odcinku cały ruch zostanie skierowany na północną jezdnię. Po minięciu skrzyżowania z ul. Naramowicką, pojazdy jadące od strony ronda Solidarności przejadą na południową jezdnię (na wysokości stacji paliw). Przejazd przez skrzyżowanie od strony mostu Lecha będzie odbywał się również jednym pasem z uwzględnieniem priorytetu dla komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe Naramowicka/Serbska w tym etapie prac pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach, jednak zmieni się sposób dojścia do nich (uzależniony od postępu prac).

Na samym skrzyżowaniu nie będzie możliwości skrętu z ul. Serbskiej w ul. Naramowicką. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 31-47 będzie odbywał się zgodnie z pozostałym ruchem jednokierunkowym od ul. Wilczak do ul. Serbskiej, wzdłuż placu budowy na ul. Naramowickiej. Natomiast wyjazd będzie zapewniony przez dojazd do ul. Serbskiej (ciąg wzdłuż terenu budowy pozostanie jednokierunkowy).

Ruch pieszy i rowerowy zostanie zachowany - będzie przecinał oba wloty ul. Naramowickiej oraz wschodni wlot ul. Serbskiej. Zamknięte jednak zostanie przejście dla pieszych po zachodniej stronie ul. Naramowickiej.  Zarówno piesi jak i rowerzyści muszą jednak zwracać uwagę na zmiany wprowadzane na bieżąco, wraz z postępem prac.Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA