Wielkopolscy policjanci prowadzą kontrole w sklepach i komunikacji publicznej. Sprawdzają, czy są zachowane zasady sanitarne

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Od wczoraj wielkopolscy policjanci prowadzą kontrole w sklepach, galeriach handlowych i pojazdach komunikacji publicznej sprawdzając, czy obywatele stosują się do zasad sanitarnych związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym. Szczególną uwagę zwracają na zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie nosa i ust.

Jak wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, kontrole mają związek ze wzrostem liczby zakażeń w kraju oraz doniesienia o tym, że coraz więcej osób nie stosuje się do obowiązku utrzymywania dystansu społecznego i zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz na otwartej przestrzeni, gdy nie jest możliwe utrzymanie dystansu.

W środę policjanci na terenie całego województwa wielkopolskiego rozpoczęli kontrole doraźne w sklepach, galeriach handlowych oraz w pojazdach komunikacji zbiorowej. Ci, którzy nie stosują się do zasad, są pouczani.

Funkcjonariusze kontaktują się również z administratorami obiektów handlowych i przedstawicielami firm transportowych przypominając o obowiązujących zasadach oraz możliwościach egzekwowania ich od klientów.

Jednocześnie, mł. insp. Andrzej Borowiak przypomina, że osoby niestosujące się do przepisów i ignorujące polecenia służb i administratorów np. dotyczących zachowania dystansu społecznego, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Za wykroczenie grozi kara do 500 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA