Studio Browar Wakacje / Uroda i Zdrowie

Autor: A. Karczewska grafika M. Rój foto Hieronim Dymalski
REKLAMA

Już w najbliższy piątek kolejny odcinek wakacyjnego programu telewizyjnego Studio Browar Wakacje. W tym tygodniu zastanowimy się, w jaki sposób dbać o nasze ciało i wygląd. Jak zadbać o skórę po opalaniu i przy noszeniu maseczki? Po czym dobrać dobrego fryzjera? Na te i wiele innych odpowiedzi udzielą nasi goście. Nie zabraknie również wątku motoryzacyjnego oraz historycznego, czyli stałych punktów naszego programu.

Nasze plenerowe studio telewizyjne na Dziedzińcu Starego Browaru znów wypełni się gośćmi i sprzętem telewizyjnym. To kolejny tydzień, w którym każdy, kto przyjdzie na Dziedziniec może - dosłownie - popatrzeć nam na ręce w pracy i zobaczyć, jak wygląda praca przy realizacji programu na żywo.Programy odbywają się co piątek od godziny 17:00. W rolę prowadzących wcielają się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska.

W tym tygodniu ponownie zajmiemy się tematem „Zdrowia i urody”.Wakacje letnie weszły już w drugi miesiąc, ale przed nami kolejne dni pełne słońca i ciepła. Piękna opalenizna zdobi ciało, jednak należy pamiętać, by odpowiednio dbać o skórę. Justyna Chorążewicz z Brawura Beauty Bar opowie o zabiegach dla opalonej skóry. W czasie programu powie także o tym, jak skóra twarzy reaguje na kontakt z maseczką i czy potrzebna jest specjalna pielęgnacja pod tym kątem.Słońce, wiatr, stan zdrowia, uwarunkowania genetyczne - to wszystko ma wpływ na nasze włosy i to, jak zachowują się z wiekiem. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie brakuje sposób na „ratunek” dla nawet mocno zniszczonych czy słabych kosmyków. Marta Ohde Kaczyńska z Progres Września przedstawi nam nowoczesne formy rekonstrukcji włosa.

Pozostając w temacie włosów, na naszej kanapie zasiądzie Błażej Krukowski z Akademii Krukowski, będący Mistrzem Fryzjerstwa, który każdą stylizację wydobywa zgodnie z naturą włosów, stroniąc od szablonowych rozwiązań. Zdradzi nam najnowsze trendy i poradzi jak pielęgnować włosy latem.

Niemal każdy, w pewnym wieku marzy o tym, by być znów lub cały czas młodym i zachować swój młody wygląd. Katarzyna Suprynowicz i Oliwia Jaworska z Klubu 232 podpowiedzą, które zabiegi pozwolą na zachowanie młodego wyglądu i czym wyróżnia się firma Biologique Recherche.O problemach z paznokciami porozmawiamy z Dagmarą Pauter z firmy Miralex. Opowie ona o dość powszechnym problemie wrastania paznokci oraz tym, jak sobie z nim radzić oraz z czym może wiązać się zignorowanie problemu.

Gdy już zadbamy o zdrowie skóry, włosów i paznokci, możemy rozpocząć przejść do makijażu. Opowie o nim ekspertka z firmy Semilac. Jak dobrać makijaż do cery i okazji? Wspomnimy również o tym, dlaczego paznokcie mają związek z makijażem.

O makijażu porozmawiamy również z Wiktorią Kulecką, ekspertką w dziedzinie makijażu i pielęgnacji z perfumerii Sephora. Na co sama zwraca uwagę przy doborze kosmetyków i od czego zaczyna make-up?

Wyglądając pięknie warto również zadbać o zapach. Czy wiecie że raz poznany zapach zostaje przypisany do konkretnego receptora węchowego? Tak powstaje pamięć węchowa. Nie zmienia się ona przez całe życie człowieka i zawsze będzie wywoływała konkretne wspomnienia związane z wydarzeniami, którym towarzyszył dany zapach. O zapachach i ich roli w naszym życiu porozmawiamy z Weroniką Łobińską z Boles D’olor.  

Pół roku od rozpoczęcia epidemii koronawirusa w Polsce porozmawiamy o tym, jak radzimy sobie z COVID-19 w Wielkopolsce. Paulina Stochniałekk z Zarządu Województwa Wielkopolskiego poruszy w czasie naszego odcinka temat zdrowia i odpowiedniej edukacji w tym zakresie.Jak zwykle nie zabraknie także naszego pasma motoryzacyjnego. Lech Polański, dyrektor Galerii Malta w Poznaniu, a prywatnie wielki fan motoryzacji opowie o swojej pasji oraz Chevrolecie Camaro, którym na co dzień porusza się po Poznaniu.

Z kolei w cyklu historycznym porozmawiamy o największej aferze erotycznej w latach międzywojennych, a nawet w XX wieku, jaka miała miejsce w Poznaniu. Zbigniew Kopeć opowie o jej negatywnych bohaterach, wśród których nie brakowało powszechnie znanych i szanowanych obywateli.

Nie zabraknie także filmowych poradników z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 7 sieprnia, o godzinie 17:00.

___

Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar, Śliwocki Home i VW Poznań

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA