Międzynarodowa firma rozbudowuje swój oddział w Poznaniu i tworzy nowe miejsca pracy

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Ponad 70 nowych miejsc pracy powstanie w Poznaniu w międzynarodowej firmie specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla biznesu, wspierających rozwój sektora finansowego, ubezpieczeń i przemysłu, GFT.

GFT powstałą ponad 30 lat temu w Niemczech i aktualnie jest obecna w 15 państwach, w tym także w Polsce, gdzie ma swoje biura w Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie. Łącznie to ponad 850 miejsc pracy.

Wkrótce powstaną miejsca dla 210 kolejnych pracowników, z czego 75 w poznańskim oddziale. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach grantu uzyskanego z Minsterstwa Rozwoju w wysokości 2,3 miliona złotych.

Nowe miejsca pracy w Poznaniu, szczególnie w obecnym, trudnym okresie na rynku to dobra wiadomość zarówno dla samych mieszkańców jak i przedsiębiorców. W skali kraju GFT realizuje łącznie niemal 80 projektów dla prawie 30 klientów z całego świata. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla biznesu, wspierających rozwój sektora finansowego, ubezpieczeń i przemysłu. 

Jak przyznaje prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, inwestycja międzynarodowej firmy w rozwój swojej siedziby w stolicy Wielkopolski to dowód na to, że Poznań jest dobrą lokalizacją dla biznesu IT. Jednocześnie podkreślił, że cieszy go fakt, że firma ma swą siedzibę w Okrąglaku, jednym z symboli miasta.

To dla mnie sygnał, że nasze działania mające na celu ożywienie centrum miasta, odnoszą skutek. Widać, że staje się ono coraz atrakcyjniejszą lokalizacją dla młodych, kreatywnych ludzi o bardzo wysokich kompetencjach, ceniących sobie bliskość licznych instytucji kultury czy miejsc takich, jak zrewitalizowana ulica Święty Marcin.
Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce, większość ekspertów GFT pracuje zdalnie. Czas lockdownu, choć był ciężki podobnie jak dla innych firm, to wykorzystano go na wprowadzenie zmian w organizacji pracy.

Praca dla instytucji finansowych jest specyficzna, między innymi ze względu na szczególne wymogi bezpieczeństwa. Dlatego nasi klienci do czasu lockdownu wymagali pracy wyłącznie w biurach. Dziś, po analizie poprzednich kilku miesięcy i konsultacjach z partnerami biznesowymi zdecydowaliśmy, że nasz zespół będzie mógł pracować w pełni zdalnie, o ile pozwolą na to wymogi projektowe. Przez trzy miesiące wprowadziliśmy bardzo wiele usprawnień związanych między innymi z obiegiem dokumentów czy zdalnym onboardingiem i rekrutacją. Nadal pracujemy nad strukturą, która pozwoli nam m.in. na utrzymanie bardzo cennej kultury naszej organizacji. Będzie to wymagało nie tylko usprawnień procesowych, ale też reorganizacji biur. Chcemy, żeby stały się w większym stopniu miejscem spotkań i wymiany wiedzy
Wojciech Mach, Managing Director GFT Poland

Obecnie firma poszukuje przede wszystkim specjalistów, do realizacji zadań a o wysokim stopniu zaawansowania dla globalnych instytucji finansowych, a także dla sektora ubezpieczeń i przemysłu.

Grant z ministerstwa to dla firmy możliwość przeprowadzenia nowwych inwestycji w kwalifikacje organizacji i rozwój technologii. Poszukiwani w tym momencie programiści to osoby doświadczone w programowaniu w Java, JavaScript czy.NET, a także inżynierowie DevOps

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA