Terroryzowali obsługę i okradali sklepy, w więzieniu mogą spędzić kilkanaście lat

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Napadali na sklepy terroryzując obsługę i kradnąc pieniądze - dwóch mężczyzn, którzy w ten sposób próbowali się wzbogacić zostało zatrzymanych przez poznańskich policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadów doszło w kwietniu i czerwcu 2020 roku. Poznańscy policjanci z Komisariatu Nowe Miasto otrzymali dwa bardzo podobne zgłoszenia. Poszkodowani zeznali, że zamaskowany mężczyzna wchodził do sklepu i przedmiotem przypominającym broń terroryzował obsługę, po czym kradł pieniądze ze sklepowej kasy.

W jednym ze sklepów straty wyniosły 5 tysięcy złotych, a w drugim tysiąc.

Pracujący nad sprawami policjanci ustalili, że przestępstwa dokonywało dwóch mężczyzn, którzy wynajmowali samochód z wypożyczalni, a następnie jechali w okolice miejsca napadu.

Gdy jeden z nich wbiegał do sklepów, drugi czekał w umówionym miejscu, a po napadzie obaj uciekali z miejsca zdarzenia wynajętym pojazdem.

Jak informuje policja, na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze z poznańskiego Nowego Miasta przy wsparciu Grupy Realizacyjnej KMP, dokonali zatrzymania dwóch podejrzanych, co miało miejsce 19 czerwca. Mężczyźni przyznali się do dokonania rozboju na terenie Poznania, a policjanci, na podstawie śledztwa udowodnili im także dokonanie rozboju również w trzech sklepach na terenie powiatu poznańskiego.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o podjęciu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA