Od początku roku z poznańskich ulic zniknęło już ponad 470 wraków

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Od początku roku z poznańskich ulic usunięto już ponad 470 wraków, które zaśmiecały miejską przestrzeń. W większości przypadków, udało się do tego zobowiązać samych właścicieli pojazdów.

Problem nieużywanych samochodów, które nie tylko zajmują miejsca parkingowe, ale także szpecą okolice. Zgodnie z ustawą, wrakiem jest pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Jak zauważają strażnicy miejscy, ustawodawca nie sprecyzował jednak, które czynniki decydują o uznaniu za „nieużywany”. Zwykle więc, funkcjonariusze opierają się na ocenie wyglądu zewnętrznego.

Jak podkreśla straż miejska, proces usunięcia wraku z drogi jest długi i często dłuższy niż oczekiwaliby tego mieszkańcy. Każdy przypadek jest rozważany indywidualnie.

Już samo ustalenie i kontakt z właścicielem samochodu często jest długim procesem. Mimo to, od początku 2020 roku z poznańskich ulic usunięto już 477 nieużywanych samochodów. Co ważne, w 337 przypadkach strażnikom udało się doprowadzić do usunięcia wraków przez właścicieli, co z jednej strony skróciło procedurę, z drugiej zmniejszyło koszty usuwania pojazdów z dróg.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA