Nowa sygnalizacja świetlna na ul. Grunwaldzkiej będzie działać od jutra. Wraca także stałą organizacja ruchu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

W czwartek, 6 sierpnia, zostanie przywrócona stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego. Zakończono tam prace związane z budową drogi rowerowej. Po porannym szczycie komunikacyjnym zostanie uruchomiona nowa sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Marszałkowskiej.

To kolejny odcinek powstającej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej trasy rowerowej prowadzącej do centrum miasta, dzięki której rowerzyści zyskają dogodny i bezpieczny dojazd z zachodniej części miasta.

Przy okazji realizacji odcinka od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego, podjęto decyzję o budowie także nowej sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Marszałkowskiej.

Ma ona poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym szczególnie pieszych. W tej okolicy często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

Od czwartku na odcinku, na którym powstała droga zostanie przywrócona stałą organizacja ruchu. Z kolei nowa sygnalizacja świetlna zostanie uruchomiona po porannym szczycie komunikacyjnym, czyli około godziny 10:00.

To nie koniec prac przy trasie - w przyszłym tygodniu na kolejnych odcinkach traktu będzie układana nawierzchnia bitumiczna.

Od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej po jednej stronie ulicy oraz od ul. Cześnikowskiej do ul. Rycerskiej po jej drugiej stronie. Planujemy również zakończyć prace brukarskie w obrębie skrzyżowania z ul. Grochowską, na przejazdach tramwajowych i wyspach dzielących pasy ruchu, a także ułożyć wierzchnią warstwę jezdni na lewoskręcie w ul. Grochowską
Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się także budowa zaplanowanego w ramach tej inwestycji połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Drogowcy będą prowadzić prace na ul. Wyspiańskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta.

Zakończenie robót drogowych planowane jest do 17 sierpnia. Po tym dniu, na nowych odcinkach drogi rowerowej  montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome.

Całość robót budowlanych ma zakończyć się, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w trzecim kwartale tego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA