Koziołki na wieży ratuszowej w... maseczkach

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. UMP
REKLAMA

Koziołki na wieży poznańskiego Ratusza także noszą maseczki ochronne, przypominając mieszkańcom i turystom o zasadach bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Choć epidemia nadal trwa, a dziennie w ostatnim czasie w Polsce notuje się rekordowe przyrosty liczby zakażonych, to wydaje się, że wiele osób zapomniało, że choć trwają wakacje, to wirus nie wyjechał na urlop i nadal jest groźny. Coraz częściej można spotkać się z osobami, które nie stosują się do zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Miasto Poznań postanowiło wykorzystać symbole Miasta, by przypomnieć poznaniakom i turystom o niektórych z nich, w tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej, takiej jak np. sklep, urząd czy innych budynki użyteczności publicznej, pojazd transportu zbiorowego, samochód, gdy podróżują ze sobą osoby niezamieszkujące ze sobą, a także w przestrzeni otwartej, gdy nie jest możliwe zachowanie minimum 1,5-metrowego dystansu społecznego.

Poznańskie koziołki z wieży ratuszowej zaprezentowały się w środowe południe w maseczkach. W ten sposób symbole Poznania mają przypominać o trwającej epidemii i konieczności zachowania ostrożności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA