13 milionów złotych w gotówce schowane w walizkach, torbach i kartonach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. CBŚ
REKLAMA

Policjanci poznańskiego oddziału CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 9 osób podejrzanych w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się pozyskiwaniem leków z zawartością pseudoefedryny, które następnie były sprzedawane na rynku polskim i czeskim, gdzie wykorzystywano je do produkcji metaamfetaminy.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, członkowie grupy za pośrednictwem legalnych hurtowni farmaceutycznych i aptek zdobywali leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie sprzedawali je odbiorcom w Polsce i Czechach jako prekursor do produkcji metaamfetaminy, którą produkowano na terytorium Czech.

Śledztwo nadzorowane jest przez Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Na podstawie zebranego materiału we wtorek, 4 sierpnia, policjanci z Poznania, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego CBŚ, doprowadzili do zatrzymania 9 osób podejrzanych w sprawie.

W trakcie działań na terenie województwa dolnośląskiego przeszukano łącznie kilkanaście miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych. Znaleziono i zabezpieczono tam ponad 13 milionów złotych w gotówce, które były ukryte w torbach, walikach i pudełkach w jednym z mieszkań.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także mienie ruchome należące do podejrzanych warte ponad 300 tys. zł. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się samochody, motocykle i biżuteria.

Podejrzani zostali doprowadzeni do poznańskiej prokuratury. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Możliwe są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA