Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim i kilkuset zarażonych. Będą kolejne masowe testy wśród mieszkańców

Autor: Codzienny Poznań AK vid. x-news fot. archiwum redakcji
REKLAMA

W ostatnich dniach zauważalny jest duży wzrost zakażeń wykrytych na terenie Wielkopolski. W większości dotyczą one powiatu ostrzeszowskiego, gdzie pojawiło się kolejne ognisko epidemiologiczne - dotyczy ono przedsiębiorstwa przetwórstwa drobiu w Mikstacie.

Do tej pory potwierdzono już około 200 zakażeń. Ustalono, że źródłem pojawienia się wirusa w zakładzie był jeden z pracowników, od którego zakazili się pozostali. Udało się przebadać już wszystkich pracowników - kilkuset z nich wciąż czeka na wyniki.

W związku z pojawieniem się kolejnego ogniska na terenie powiatu, wojewoda wielkopolski podjął decyzję o udostępnieniu mobilnego punktu poboru wymazów na terenie miejscowości Mikstat. Testy w formie „drive-thru” będzie można wykonać tam w piątek, po wcześniejszej rejestracji w sanepidzie. W poniedziałek i wtorek punkt będzie dostępny w Ostrzeszowie.

Do bezpłatnych badań mogą się zgłaszać wszystkie osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie z uwagi na objawy lub kontakt z innymi zakażonymi osobami, a także te, które „odczuwają niepokój” związany z dużą liczbą zakażeń w okolicy i możliwość zakażenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA