Od muzyki do architektury wnętrz - życie Urszuli Sipińskiej na wystawie w Słodowni Starego Browaru

Autor: A. Karczewska fot. UMP
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Gdy była u szczytu popularności w Polsce i podbijała serca publiki na świecie, postanowiła zmienić drogę zawodową i realizować się w wyuczonym zawodzie - Urszula Sipińska, znana poznanianka i artystka, a przede wszystkim wyjątkowa kobieta, jest bohaterką wystawy w Słodowni +1 w Starym Browarze.

Wychowała się na poznańskiej Wildzie i to właśnie w stolicy Wielkopolski szlifowała swoje talenty. Urszula Sipińska muzycznie zadebiutowała jednak dopiero w 1965 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Nie dało się nie docenić jej talentu, dzięki czemu szybko zyskała sławę i uznanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Występowała i zdobywała nagrody w różnych państwach, w których zachwycano się jej talentem. W czasie kariery wydała siedem albumów.

Gdy wciąż była u szczytu sławy, postanowiła zmienić swoją drogę zawodową i poświęcić się wyuczonemu zawodowi, czyli architekturze wnętrz. Także i na tym polu odnosiła sukcesy. Zaprojektowała m.in. wnętrze Centrum Prasowego Międzynarodowych Targów Poznańskich, Collegium Polonicum w Słubicach oraz wielu banków czy hoteli.  

Na swoim „koncie” ma także dwie książki: "Hodowcy lalek", w której opowiada historię kariery piosenkarki w czasach PRL-u oraz "Gdybym była aniołem. Historie prawdziwe, dziwne, śmieszne".

W Słodowni +1 w Starym Browarze od soboty trwa wystawa „Sza la la zabawa trwa da da”, która została przygotowana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu we współpracy z Fundacją Made in Ar.

Można na niej podziwiać m.in. zarówno pamiątki związane z dorobkiem artystycznym Urszuli Sipińskiej, jak i z jej życiem prywatnym, obejmującym z jednej strony domowe zacisze, a z drugiej liczne podróże.

Dostępne są fotografie, nagrody, artykuły prasowe i prezentacje jej dokonań zawodowych jako architekta wnętrz. Całość została uzupełniona słowami artystki pochodzącymi z jej książek.

Wystawa czynna jest w godzinach 12:00-20:00 i potrwa do końca sierpnia, a wstęp jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA