Zamiast kary, maseczka - MPK Poznań i strażnicy miejscy przypominali o obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej

Autor: A. Karczewska fot. UMP/MPK
REKLAMA

Mimo odnotowywanych wzrostów zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich tygodniach, coraz więcej osób zdaje się zapominać o zasadach bezpieczeństwa, w tym o obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach czy podczas podróży transportem zbiorowym. W poniedziałek, w poznańskich tramwajach i autobusach pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań wraz ze strażnikami miejskimi przypominali o zasadach.

W autobusach i tramwajach, a także na przystankach, często również zatłoczonych, coraz więcej osób nie stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. To zasady bezpieczeństwa wprowadzone niemal na całym świecie, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W poniedziałek pracownicy MPK Poznań wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania informacyjne w rejonie rond Rataje i Śródka. W poznańskich autobusach i tramwajach sprawdzali, czy pasażerowie stosują się do obowiązujących zasad. Ci, którzy nie mieli maseczek tym razem uniknęli kary - otrzymywali maseczki oraz ulotki informacyjno-edukacyjne.

Jak zapowiada Miasto, działania będą kontynuowane w najbliższych dniach.

O obowiązku zasłaniania nosa i ust w transporcie zbiorowym przypominają zarówno grafiki i informacje tekstowe umieszczone na tramwajach i autobusach, a także komunikaty, które rozbrzmiewają regularnie w pojazdach.

Strażnicy miejscy przypominają, że zasłanianie nosa i ust obowiązuje również w przestrzeni publicznej, gdy nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, w tym np. na przystankach, chodnikach czy w miejscach turystycznych. Maseczki trzeba mieć także w niektórych ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych, także w sklepach i punktach usługowych.

Wiele osób zapomina o konieczności utrzymania dystansu społecznego lub noszenia maseczki na przystankach, dlatego podczas dzisiejszych działań, akcja przeprowadzana była również w takich miejscach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA