Biblioteka Raczyńskich stopniowo wraca do pracy stacjonarnej. Od dziś można wypożyczać książki z wolnego dostępu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP archiwum
REKLAMA

Biblioteka Raczyńskich stopniowo przywraca kolejne usługi i możliwości, wznawiając swoją stacjonarną działalność kulturalną. Wszystko jednak nadal przebiega przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Od dziś znów można wypożyczać książki z wolnego dostępu. Na to czekało wielu czytelników, którzy chcieli mieć swobodny dostęp do regałów i wyboru książek. Muszą jednak pamiętać o zasadach sanitarnych, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pracownikom biblioteki, innym czytelnikom, a także im samym.

Na terenie biblioteki konieczne jest zasłanianie nosa i ust, a po wejściu należy zdezynfekować ręce. W pomieszczeniach może przebywać maksymalnie jedynie wyznaczona liczba osób - informacja o tym wywieszona jest na drzwiach wejściowych. Osoby, które będą oczekiwać na wejście muszą zachować dystans społeczny.

Jednocześnie, czytelnicy proszeni są o skrócenie czasu wizyt w bibliotece do niezbędnego minimum, co umożliwi większą rotację osób na terenie obiektu, a tym samym więcej osób będzie mogło skorzystać z biblioteki.

Gmach główny i filie biblioteczne są czynne dla czytelników od poniedziałku do piątku  w dotychczasowych godzinach otwarcia. Nieczynne do odwołania pozostają filie zlokalizowane w szkołach (Filia 35 ul. Druskiennicka 32, Filia 52 os. Czecha 59, Filia 63 ul. Żonkilowa 34) oraz Filia 32 os. Armii Krajowej 84.

Zwroty wypożyczonych książek przyjmują: z Filii 32 - Filia 2 na os. Oświecenia 59, z Filii 52 - Filia 51 na os. Lecha 15, z Filii 46 - Filia 12 przy ul. Arciszewskiego 27.

Co ważne, nadal nieczynne są czytelnie i kąciki czytelnicze. Zawieszone jest wypożyczanie czasopism i gier planszowych oraz usługi reprograficzne w gmachu głównym, do odwołania nie można też korzystać z komputerów czytelniczych. Wyjątkiem jest wypożyczalnia w gmachu głównym, gdzie udostępnione będą 2 stanowiska jako terminale katalogowe.

Usługi "Książka dla seniora" i "Czytanie bez barier" realizowane są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Bibliotekarze mają maseczki i rękawiczki, a czytelnik także jest zobowiązany do zasłonięcia nosa i ust podczas wizyty.

Zwracane książki nadal podlegają kwarantannie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA