Poznań upamiętnił 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski
REKLAMA

W Poznaniu upamiętniono 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W obchodach wzięli udział m.in. członkowie stowarzyszeń kombatanckich, a także przedstawiciele władz miejskich, samorządowych, wojewódzkich i rządowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych Poznań był jednym z miast, w których upamiętniono wybuch warszawskiego zrywu w dniu rocznicy jego wybuchu. Punktualnie o godzinie 17:00, czyli w "Godzinę W" w mieście rozległy się syreny alarmowe, wzywające do zachowania minuty ciszy ku czci bohaterów oraz przypominające o wydarzeniach sprzed 76 lat.

Z uwagi na stan epidemii w Polsce, tegoroczne obchody były nieco mniejsze niż zwykle i przeprowadzone przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich, a także władz miejskich, samorządowych, wojewódzkich i rządowych.

Najpierw złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Następnie, uczestnicy obchodów udali się do Kościoła oo. Dominikanów, gdzie z kolei wiązankę złożono w krużgankach kościoła, przy tablicy upamiętniającej żołnierzy Armii Krajowej.

Kolejną wiązankę złożono  w kruchcie kościoła Najświętszego Zbawiciela przed tablicą pamiątkową Armii Krajowej, przed mszą świętą  ku pamięci Poległych w Powstaniu Warszawskim.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak wziął udział w obchodach w Warszawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA