"Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" - wspólna akcja Policji i SOK

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Pomimo wielu akcji prewencyjnych, a także zabezpieczeń, znaków ostrzegawczych i przede wszystkim, obowiązujących przepisów drogowych, na przejazdach drogowo-kolejowych wciąż dochodzi do wypadków, które w wielu sytuacjach kończą się tragicznie. W ostatnim czasie poznańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na Ryzyko".

Działania przeprowadzone były przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu.

Funkcjonariusze przeprowadzali rozmowy z uczestnikami ruchu drogowego - zarówno tymi zmotoryzowanymi jak i pieszymi - na temat bezpieczeństwa na przejazdach i przejściach strzeżonych i niestrzeżonych.

Wskazywano na zagrożenia związane z nieprawidłowym poruszaniem się w obrębie przejazdów, a także przekazywano materiały informacyjne poświęcone tematowi.

Przypominano, że kierujący pojazdem zbliżając się do torów ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, a przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się żaden pociąg. Szczególnie uważać należy w czasie niesprzyjających warunków pogodowych, takich jak np. mgła i ograniczona przejrzystość powietrza.

Kierujący musi również pamiętać, że ma obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy.

Policja zapowiada kontynuację tego typu działań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA