Wkrótce zmiany w organizacji ruchu na Rondzie Rataje - rozpoczynają się prace zasadnicze przy przebudowie

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski wydał w czwartek zgodę na realizację inwestycji drogowej, jaką jest przebudowa Ronda Rataje. Oznacza to, że można rozpocząć prace zasadnicze i wprowadzić zmiany w organizacji ruchu, które nastąpią już wkrótce.

W ramach prac wzdłuż ul. Krzywoustego, na odcinku od ul. Serafitek do Ronda Rataje, na ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Kórnickiej do ronda oraz na ul. Zamenhofa od wysokości ul. Piłsudskiego powstanie nowe, ciche torowisko dostosowane także do ruchu autobusowego.

Obecne przystanki zostaną wydłużone. Powstaną nowe pasy ruchu, a oświetlenie, monitoring, sygnalizacja świetlna i kanalizacja teletechniczna zostaną przebudowane. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura.

W nocy z 15 na 16 sierpnia zostanie zmieniona organizacja ruchu dla samochodów w okolicy. W pierwszym etapie z ruchu zostaną wyłączone pasy od strony torowiska w ul. Jana Pawła II, a roboty skupią się na torowisku, które będzie zamknięte na odcinku od ul. Kórnickiej do Ronda Rataje.

Na Rondzie do dyspozycji kierowców będą minimum dwa pasy ruchu. W nocy z 16 na 17 sierpnia tramwaje przejeżdżające przez rondo zmienią swoje trasy.

Kolejne zmiany ruchu będą zależne od kolejnych etapów prowadzonych prac.

Zgodnie z harmonogramem, prace na ul. Jana Pawła II mają zakończyć się w I kwartale 2021 roku. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na marzec 2022 roku.

Inwestycja będzie realizowana w trybie "projektuj i buduj" przez wybranego w postępowaniu przetargowym wykonawcę – konsorcjum Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o., w skład którego wchodzą również hiszpańskie spółki grupy Aldesa: Aldesa Construcciones SA z Madrytu oraz Coalvi SA z Saragossy. Jej łączna planowana wartość wynosi prawie 152 mln zł. Przebudowa jest dofinansowana z funduszy unijnych, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA