Rusza tegoroczny cykl Kulturalny Stary Rynek!

Autor: A. Karczewska fot. Kulturalny Stary Rynek
REKLAMA

Rozpoczyna się tegoroczna edycja cyklu Kulturalny Stary Rynek. Przez kilka kolejnych tygodni, w każdy weekend odbywać się będą wydarzenia kulturalne w rejonie staromiejskich ulic i Starego Rynku.

Kulturalny Stary Rynek to cykl bezpłatnych, weekendowych wydarzeń kulturalnych odbywających się w starorynkowej przestrzeni w centrum Poznania. Co roku cieszą się one zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzają stolicę Wielkopolski.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 20 września. W tym czasie odbędzie się około 50 wydarzeń. W programie znalazły się propozycje m.in. laureatów wyłonionych w konkursie, czyli: Towarzystwo Przyjaciół szkoły Baletowej, Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna, Dragon Social Club, Stowarzyszenie Jazu Tradycyjnego Dixie Company oraz Fundację Nordoff Robbins Polska.

Inicjatywa będzie się odbywać na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz przy klubie Dragon. Przygotowano m.in. koncerty, spektakle uliczne, spektakle dla dzieci, wystawy, taniec i jogę.

Organizatorem wydarzenia jest Estrada Poznańska i Miasto Poznań. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Podczas pierwszego weekendu z cyklem w tym roku nie zabraknie „klasyków”.

Zabawa rozpocznie się od spektakli familijnych w sobotę, 1 sierpnia, na Dziedzińcu Urzędu Miasta. O godzinie 10:00 będzie można się dowiedzieć „Co w trawie piszczy”.

Wieczorem w tym samym miejscu, w godzinach 20:30-21:30 będzie tanecznie - Dixie Company zaprosi na klasykę cyklu, czyli Swingującą Starówkę.

Z kolei w niedzielę, 2 sierpnia, w ramach spektakli familijnych na dziedzińcu UMP wystąpi Teatr Fuzja. O godzinie 10:00 przywita zgromadzonych spektaklem „Reksio”.

Niedziela to tradycyjnie również Salon Sąsiedzki, tym razem w Klubie Dragon. W jego ramach o godzinie 11:00 rozpocznie się MuscoYoga, czyli artystyczno-jogowy projekt będący połączeniem tanecznych i „jogowych” choreografii z kompozycjami muzycznymi. Obowiązują zapisy poprzez formularz online. Po wysłaniu zgłoszenia organizatorzy prześlą dalsze informacje.

Z kolei o 15:00 w ramach Salonu Sąsiedzkiego w klubie Dragon przygotowana będzie muzyczna propozycja - koncert Bajzel.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju podczas wszystkich wydarzeń obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarne., do których muszą dostosować się uczestnicy. Jak informuje Estrada Poznańska zasady te to obowiązek noszenia maseczki oraz dezynfekcja rąk. W wydarzeniach będzie mogła wziąć udział określona liczba osób. Wejście na teren wydarzenia będzie możliwe po zapoznaniu się z regulaminem oraz przekazaniem danych osobowych (na wypadek wystąpienia zakażenia u któregoś z uczestników).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA