Poznań stanie się stolicą siatkówki plażowej - Chwiałka Volley 2020 już w ten weekend

Autor: A. Karczewska fot. POSiR
REKLAMA

Weekend oznacza wiele emocji siatkarskich w Poznaniu. W pierwszych dniach sierpnia odbędzie się kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2020. Na boisku pojawią się również pary spoza Polski, dzięki czemu impreza nabrała międzynarodowego charakteru.

Siatkarskie emocje czekają na kibiców 1 i 2 sierpnia na terenie Pływalni Letniej Chwiałka przy ul. Spychalskiego. W tegorocznej edycji Chwiałka Volley weźmie udział ponad 150 uczestników.

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród polskich zawodników, ale zyskuje także sławę na świecie. W tym roku na boisku pojawią się pary także m.in. z Litwy i Ukrainy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, listy startowe zostały zapełnione w bardzo szybkim tempie - w turnieju męskim wszystkie miejsca zostały zajęte w niecałą minutę.

Tegoroczną rywalizację w sobotę rozpoczną panie już od godziny 8:00. Tytułu sprzed roku bronić będą Julia Jurczyk-Bury ze Stargardu oraz pochodząca z Piły Anna Urych-Turska.

Decydujące starcia zaplanowane są na godzinę około 14:30.

Także w sobotę, o godzinie 13:00 rozpocznie się turniej mikst, czyli par mieszanych. W tej kategorii mecze finałowe odbędą się około godziny 18:00.

Z kolei w niedzielę, o godzinie 9:00 rozpoczną się zmagania w kategorii mężczyzn, do której zgłoszono ponad 70 zespołów, a ostatecznie zakwalifikowały się 32 pary.

Kluczowe spotkania turnieju męskiego zaplanowano około godziny 17:00.

Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymają po 1500 złotych oraz nagrody rzeczowe takie jak m.in. treningi personalne i masaże czy kursy językowe.

Wszyscy uczestnicy otrzymają również pakiet startowy, w którym znajdą się m.in. specjalna koszulka i top zawodniczy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA