Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów. Jak wypadli wielkopolscy absolwenci ósmych klas?

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych poznali dziś wyniki egzaminu ósmoklasisty, który jest obowiązkowy dla kończących ten etap edukacji. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, egzamin został przełożony na czerwiec, a termin dodatkowy odbył się na początku lipca. Dziś wyniki otrzymali uczniowie przystępujący do egzaminów w obu terminach.

Egzamin ósmoklasisty odbywał się w dniach od 16 do 18 czerwca, natomiast termin dodatkowy wyznaczono na 7-9 lipca.

Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu, na terenie Wielkopolski, łącznie do egzaminu przystąpiło 34 230 uczniów, z czego 34 079 w pierwszym terminie.

Każdy absolwent szkoły podstawowej musiał przystąpić do trzech egzaminów: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Wielkopolscy uczniowie z egzaminu z języka polskiego uzyskali średnio 56,90%, czyli mniej niż średnia krajowa, która wyniosła 59%. Wynik poniżej średniej krajowej zanotowano także w przypadku sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności z matematyki. Wielkopolscy uczniowie uzyskali 44,06% wszystkich możliwych punktów, podczas gdy średnia krajowa wyniosła 46%.

Najchętniej wybieranym językiem obcym nowożytnym był język angielski - zdecydowało się na niego 31 613 uczniów). Tutaj tak, że młodzi Wielkopolanie wypadli gorzej niż średnia ogólnopolska, zusykując średnią 51,52%, podczas gdy średnia w kraju wyniosła 54%.

Jeszcze gorzej wypadł język niemiecki, czyli drugi z najchętniej wybieranych języków obcych (1580 uczniów). W Wielkopolsce średnia wyniosła 39,61%, a średnia krajowa 45%.

O wiele rzadziej wybierano pozostałe języki: francuski wybrało jedynie 5 uczniów w całym województwie. Uzyskali średnią 57,60 (średnia krajowa 61%). Język hiszpański zdawało 22 młodych Wielkopolan, którzy uzyskali średnią 66,41%, co jest wyższym wynikiem niż średnia krajowa, która wyniosła 56%. Na język rosyjski zdecydowało się 8 absolwentów. Uzyskali wynik na poziomie 56%, co jest o 8% wyższym wynikiem niż średnia krajowa.

Żaden z wielkopolskich uczniów nie zdecydował się na egzamin z języka włoskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA