Trzy oferty w przetargu na budowę zbiornika retencyjnego na terenie Kiekrza

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Do przetargu ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie na wykonawcę dokumentacji technicznej i robót budowlanych przy budowie zbiornika retencyjnego na terenie Kiekrza zgłosiły się trzy podmioty. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

Zbiornik o pojemności ok. 3 tysięcy metrów kwadratowych ma pozwolić na magazynowanie wody z osiedla Kiekrz, a tym samym na zmniejszenie zagrożenia zalewania ulic i budynków położonych niżej podczas ulewy lub po wystąpieniu z brzegów rzeki Samicy.

Inwestycja obejmuje również renowację istniejących rowów odprowadzających wody deszczowe i zasadzenie nowej zieleni wokół zbiornika. Zakłada się również budowę oświetlonej ścieżki parkowej z ławkami i małą architekturą.

Do przetargu na wykonawcę dokumentacji technicznej i robót budowlanych zgłosiło się trzech chętnych. Jak informuje wiceprezes PIM, Marcin Gołek, wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, którą spółka zamierza wydać na ten cel.  Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania „Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA