Poznańska firma Modertrans dostarczy nowoczesne tramwaje do Wrocławia

Autor: A. Karczewska fot. MPK Wrocław
REKLAMA

Poznańska firma Modertrans wygrała przetarg na dostawę 25 tramwajów Moderus Gamma, które zasilą tabor wrocławskiego MPK. To już trzecie polskie miasto, do którego trafią pojazdy poznańskiego producenta.

Do przetargu wrocławskiego MPK zgłosiły się dwie firmy - Pesa z Bydgoszczy i Modertrans z Poznania. Stolica Dolnego Śląska chce zakupić 25 nowoczesnych tramwajów. Oferta z Wielkopolski okazała się być korzystniejsza.

Modertrans zaoferował dostarczenie 25 pojazdów Moderus Gamma za niecałe 205 milionów złotych, co jest o 11 milionów złotych tańsze niż oferta firmy z Bydgoszczy.

Co ważne, zgodnie z założeniami przetargu, MPK Wrocław ma prawo opcji, a więc może dokupić jeszcze 21 kolejnych tramwajów w takiej samej cenie jednostkowej, jak przy pierwotnym zakupie.

Wszystkie pojazdy będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w informację pasażerską, monitoring i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wrocław to trzecie miasto po Poznaniu i Łodzi, w którym pojawią się nowe tramwaje poznańskiej firmy. Pierwszy pojazd trafi do stolicy Dolnego Śląska w ciągu dwóch lat od podpisania umowy, a kolejne 24 w ciągu kolejnego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA