Docelowa organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Gdyńskiej już wkrótce

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak powoli dobiega końca. Na koniec wakacji planowane jest wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

Przebudowa  na odcinku od granicy z Poznaniem do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach rozpoczęła się pod koniec października 2019 roku. Na ponad kilometrowej trasie powstają dwie niezależne jezdni z dwoma pasami ruchu dla każdej.

Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni ścieralnej jezdni na większości trasy. Na przełomie sierpnia i września planowane jest wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Obecnie trwa jeszcze przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Do końca przyszłego miesiąca pojawią się już wiaty przystankowe. Wykonawca zamontował już wszystkie panele aluminiowe dla ekranów akustycznych, a do połowy sierpnia mają zostać odtworzone ogrodzenia prywatnych posesji.

Po wakacjach, na przełomie sierpnia i września, na przebudowywanym odcinku ma zostać wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

W czasie prowadzonych prac na przebudowywanej ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA