Prace przy budowie placówki wychowawczo-opiekuńczej przy ul. Perzyckiej wyprzedzają harmonogram

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Budynki placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Perzyckiej mają już zadaszenie. Inwestycja to kolejny krok w kierunku standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych i dostosowania ich do obowiązujących wymogów. Po zakończeniu prac obiekt stanie się nową siedzibą dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.

Budowa rozpoczęła się niemal cztery miesiące temu. Obejmuje dwukondygnacyjny dom oraz budynek administracyjny. W pierwszym zamieszka 14 podopiecznych, w jedno- i dwuosobowych pokojach. Do dyspozycji będą mieli również m.in. miejsce do cichej nauki, pokój zabaw, kuchnię z jadalnią, salę do wypoczynku i pokój telewizyjny. Będzie tam również pokój gościnny, pokój wychowawców oraz pomieszczenia gospodarcze. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z kolei w budynku administracyjnym znajdzie się gabinet dyrekcji placówki, kadry oraz księgowość. Przewidziano tam także strefę pedagogiczną z gabinetami pedagoga, pracownika socjalnego i logopedy.

W ramach inwestycji zagospodarowany będzie również teren wokół, a wykonawca musi przygotować działkę i instalacje do podłączenia do nich w przyszłości kolejnego budynku opiekuńczego.

Obecnie prace wyprzedzają przyjęty harmonogram, dzięki czemu oba budynki są już w stanie surowym otwartym, a dach pokrywany jest papą. Trwa także montaż okien i drzwi zewnętrznych. W sierpniu kontynuowane będą prace instalacyjne wewnątrz budynków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA