Ostatnie dni na złożenie wniosku o specjalne stypendium dla osób ze środowiska kultury w ramach Poznań Wspiera

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

Jeszcze tylko do piątku można składać wnioski o specjalne stypendia dla środowiska kultury w ramach pakietu Poznań Wspiera. To wsparcie finansowe dla tych, którzy w wyniku pandemii koronawirusa utracili źródło utrzymania lub ponieśli bardzo duże straty.

Specjalne stypendia to kolejne działanie w ramach działań Poznań Wspiera dla środowiska kulturowego w Poznaniu. Celem jest wsparcie twórców i artystów oraz osób propagujących kulturę w mieście, dla których działalność jest głównym źródłem utrzymania, a przez pandemię ponieśli duże straty.

Jak podkreśla Jędrzej Solarki, zastępca prezydenta Poznania, priorytetem dla Miasta jest zapewnienie stabilności i działalności miejskich placówek i instytucji, jednak nie oznacza to, że pozostałe osoby pozostaną bez wsparcia.

O stypendium specjalne mogą starać się osoby związane z poznańskim środowiskiem kulturalnym w zakresie twórczości artystycznej, opieki nad zabytkami lub upowszechniania kultury. Co ważne, nie trzeba być tu zameldowanym, ponieważ czynnikiem decydującym jest faktyczna działalność w stolicy Wielkopolski. Program nie ma ograniczeń wiekowych.

Przy rozpatrywaniu wniosków brana będzie pod uwagę sytuacja zawodowa wnioskodawców oraz wpływu ograniczeń związanych z pandemią na ich stan. Zgłoszenia nie wymagają dodatkowych zaświadczeń i rekomendacji, a kandydacie mogą zgłaszać się samodzielnie.

Miasto przeznaczy na program 200 tysięcy złotych. Kapituła może wskazać do 50 beneficjentów.

Nabór wniosków stypendialnych potrwa do 31 lipca 2020 roku. Wniosek można pobrać online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA