Od czwartku zamknięcie ul. Tarnobrzeskiej. Zostanie przebudowana

Autor: A. Karczewska fot. PIM grafika PIM
REKLAMA

W czwartek, 30 lipca, rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Tarnobrzeskiej. Oznacza to konieczność wprowadzenia czasowej zmiany w organizacji ruchu.

Okoliczni mieszkańcy długo czekali na zmiany, które poprawiłyby bezpieczeństwo, komfort i estetykę ul. Tarnowskiej. Obecnie jest to ulica, która na części ma nawierzchnię bitumiczną, a na pzoostałej jest drogą gruntową. Jej stan techniczny jest już zły. Z kolei chodnik z płyt betonowych znajdujący się po jednej ze stron jest już popękany i nierówny. Całość nie ma odwodnienia drogowego, co tworzy problemy przy każdych opadach.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i od tego rozpoczną się prace. Na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej powstanie droga o szerokości 5,5 metra z nową nawierzchnią.

Po obu stronach jezdni wybudowane będą chodniki, a zjazdy do posesji będą wybrukowane. Wymienione zostaną także krawężniki.

Całość zyska odpowiednie odwodnienie i oświetlenie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, powstaną także dwa progi zwalniające, a cały układ komunikacyjny będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W czwartek, 30 lipca, ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Możliwe będą dojazdy i dojścia do posesji, natomiast pozostałe pojazdy i ruch tranzytowy będzie prowadzony objazdami.

Kierujący proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Na realizację całej inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie harmonogram zakłada maksymalnie 170 dni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA