Warta Poznań w finale walki o awans do Ekstraklasy!

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Warta Poznań pokonała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Bruk Bet Termelikę Nieciecza i awansowała do finału baraży decydujących o awansie do najwyższej klasy polskich rozgrywek - PKO Ekstraklasy.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji podczas spotkania. Oba zespoły były mocno zdeterminowane, by odnieść zwycięstwo. Zawodnicy byli świadomi tego, że w tym meczu zdecydowanie trzeba postawić na atak, a nie jedynie skupiać się na obronie. Dzięki temu już od pierwszych minut można było oglądać ciekawe akcje po obu stronach boiska.

Pierwszą i jak się później okazało - jedyną - bramkę w meczu strzelił Michał Jakóbowski. W 63. minucie "dobił" obroniony przez Tomasza Loskę strzał. Sytuacja nie była jednak prosta - początkowo sędzia miał wątpliwości, czy gol został zdobyty prawidłowo, ponieważ jego asystent zasygnalizował pozycję spaloną. Pomógł system VAR, który rozwiał niepewność i na podstawie analizy sytuacji bramka została zaliczona na konto Zielonych.

Zdobyty gol nie oznaczał jednak, że Warta zejdzie do obrony i będzie czekała na końcowy gwizdek. Choć przeciwnicy starali się doprowadzić do remisu, to poznaniacy skutecznie odpierali ataki jeszcze przed polem karnym - czasem także nieprzepisowo.

W finale baraży drużyna z Poznania spotka się z Radomiakiem Radom, który w tabeli uplasował się na czwartym miejscu - za Wartą.

Mecz, który przesądzi o awansie do Ekstraklasy odbędzie się w piątek, 31 lipca, o godzinie 17:40.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA