Dieta pudełkowa a uprawianie sportu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Czy wiesz w jaki sposób powinna być skomponowana dieta dla sportowca? Nawet jeśli sport uprawiasz rekreacyjnie a nie zawodowo, organizm potrzebuje odpowiednich materiałów budulcowych oraz regeneracyjnych. Każdego rodzaju aktywność fizyczna zwiększa zapotrzebowanie na kalorie i odpowiednie składniki odżywcze. Dlatego odpowiednia dieta jest taka istotna.

Ciężko zdefiniować idealną dietę dla sportowca, jednakże zdrowe odżywianie jest istotne dla każdego. Tym bardziej dla osób, które przywiązują dużą wagę do swojej aktywności i tężyzny fizycznej, kwestie żywieniowe powinny mieć duże znaczenie.  Ważne jest, aby dopasowały one codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb, zapotrzebowania kalorycznego oraz charakteru wykonywanego treningu. Aby racjonalnie zaplanować swoją strategię żywieniową, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • rodzaj wykonywanych ćwiczeń,
  • ich intensywność,
  • długość treningu,
  • ilość dni treningowych w skali tygodnia,
  • ilość dni wolnych od treningów,
  • pory dnia, w których odbywa się zmożona aktywność fizyczna.

Zdrowe i racjonalne odżywianie jest dla osób aktywnych fizycznie podstawą. Należy wdrożyć zdrowy styl życia, pamiętając o kilku podstawowych zasadach. Nie bez znaczenia są posiłki spożywane przed oraz po zakończeniu  treningu. Nigdy nie powinno się dopuścić do ćwiczeń na pełny brzuch. Dlatego należy pamiętać, aby co najmniej godzinę wcześniej zjeść niewielki posiłek bogaty w węglowodany, które zmienią się w energię niezbędną organizmowi podczas wysiłku.  Po treningu natomiast ważne jest, aby pamiętać o spożyciu posiłku bogatego w białko, które jest składnikiem odżywczym oraz budulcowym. Nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu - płyny to również bardzo ważne elementy diety. Każdego dnia powinno się wypijać średnio ok. dwóch litrów wody. Oczywiście ilość ta wzrasta np. podczas upalnego lata czy uprawianej aktywności fizycznej – należy pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką butelkę wody. W przypadku bardzo intensywnych ćwiczeń niezbędne może być sięgnięcie po napoje izotoniczne, które uzupełniają wypocone sole mineralne.

Może być ciężko połączyć pracę i życie prywatne z treningami oraz przygotowaniem odpowiednich posiłków. Przy wywiązywaniu się z rozmaitych obowiązków może najzwyczajniej w świecie brakować czasu na samodzielne gotowanie i dbanie o odpowiednią kaloryczność przygotowywanych dań. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z cateringu dietetycznego Body Chief w Poznaniu. Dzięki temu rozwiązaniu codziennie otrzymasz całodzienne wyżywienie składające się z pełnowartościowych i odpowiednio dobranych posiłków.  Ich kaloryczność i wartość odżywcza będą dopasowane do Twoich potrzeb -  warto wziąć pod uwagę między innymi swoje treningi, wagę czy wzrost. Można skorzystać z porady dietetyka, który pomoże dobrać odpowiednią dietę oraz jej kaloryczność, uwzględniając nasze cele, preferencje, alergie pokarmowe oraz specjalne potrzeby. Diety są również dostosowane do różnych zaburzeń zdrowotnych takich jak nadciśnienie, cukrzyca, choroba Hashimoto. Dieta pudełkowa to niesamowita wygoda, w którą warto zainwestować, aby wspomóc swoje treningi odpowiednimi posiłkami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA