Trzech chętnych na renowację zabytkowego budynku na Łazarzu

Autor: A. Karczewska fot PIM
REKLAMA

Do przetargu ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie na wykonawcę renowacji elewacji budynku głównego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Zabytkowy obiekt ma odzyskać dawny blask.

Gmach przy ul. Berwińskiego 2 od 1979 roku jest wpisany do rejestru zabytków, natomiast budynek sali gimnastycznej przy ul. Wyspiańskiego wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania.

Z uwagi na zniszczenia spowodowane głównie upływającym czasem i miejskimi zanieczyszczeniami, konieczne jest przeprowadzenie renowacji, która będzie odbywać się zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, dzięki czemu będzie zachowany historyczny charakter obiektu.

W ramach prac rysy i pęknięcia muru zostaną zlikwidowane, natomiast ceglane elewacje będą uzupełnione i oczyszczone. Cegły, które są zniszczone będą wymienione na takie, które pozwolą na zachowanie spółjności kolorystycznej.

Części otynkowane będą wzmocnione i naprawione, a następnie pomalowane na kolor najbliższy pierwotnemu. Konserwacji zostaną poddane również dekoracje architektoniczne, takie jak gzymsy i parapety. Brakujące elementy będą rekonstruowane.

W ramach prac wymienione będą również m.in. rynny, a elementy stalowe zakonserwowane.

Do przetargu ogłoszonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie zgłosiły się trzy podmioty. Jak informuje wiceprezes PIM, Marcin Gołek, tylko jedna mieści się w kwocie założonej na ten cel. Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

Zadanie podzielono na etapy. Pierwszy, tegoroczny, to renowacja południowej elewacji budynku głównego wraz z remontem ogrodzenia. Na te prace wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 110 dni od podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA