Rusza Lato z Estradą pod znakiem ekologii. Przygotowano specjalny przewodnik ekologiczny

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Dziś początek 4. edycji Lata z Estradą, które oznacza atrakcje i wydarzenia w różnych częściach Poznania - przede wszystkim na osiedlach oddalonych od centrum. Z okazji inauguracji tegorocznej edycji przygotowano niespodziankę - specjalny ekologiczny przewodnik online „Ty też możesz uratować planetę”.

To już kolejny rok i odsłona cyklu Lato z Estradą. Celem cyklu jest promocja i udostępnianie wydarzeń kulturalnych w dzielnicach miasta oddalonych od centrum, gdzie odbywa się większość atrakcji. W ten sposób więcej mieszkańców ma mieć możliwość kontaktu z kulturą i ofertą miejską.

W programie tradycyjnie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne, koncerty, spektakle czy plenerowe seanse filmowe. Akcją objętych jest 9 dzielnic:

- Osiedle Piątkowo
- Osiedle Jana II Sobieskiego i Marysieńki
- Osiedle Strzeszyn
- Osiedle Kiekrz
- Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole
- Osiedle Fabianowo-Kotowo
- Osiedle Świerczewo
- Osiedle Górczyn

Wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku skorzystało z nich 12 tysięcy mieszkańców.

W tym roku Lato z Estradą odbywa się od 27 lipca do 20 września. Całość przebiega pod hasłem „Kultura w klimacie”, dlatego nie brakuje wątków poświęconych klimatowi, ochronie środowiska i ekologii.

Z okazji inauguracji projektu przygotowano również dodatkową niespodziankę. Wraz z aktywistką Aretą Szpurą organizatorzy stworzyli ekologiczny przewodnik online „Ty też możesz uratować planetę”. Ilustracje w broszurze wykonał Tomasz Pieńczak.

W przewodniku znalazły się m.in. praktyczne rozwiązania i pomysły na to, by w codziennym życiu i przy zmianie dotychczasowych nawyków pozytywnie wpływać na środowisko, a przynajmniej mu nie szkodzić tak jak do tej pory. Są także porady jak zacząć być eko i wyjaśnienia popularnych pojęć takich jak zero waste czy efekt cieplarniany i różnic między nimi.

Przewodnik dostępny jest bezpłatnie online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA