Jedzielnia na Starym Rynku już dziś, czyli restauracyjne jedzenie za kilka złotych

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Już dziś kolejna odsłona Jedzielni, czyli wyjątkowego projektu, w ramach którego można spróbować dań przygotowanych przez szefów kuchni poznańskich restauracji w popularnych miejskich przestrzeniach i w okazyjnej cenie. Dzisiejsze wydarzenie będzie się odbywać na Starym Rynku.

Ideą Jedzielni jest promocja lokalnych restauracji i jednocześnie poszerzenie znajomości kulinarnej mapy Poznania przez mieszkańców. Wielu poznaniaków wciąż nie jest świadomych tego, ile ciekawych lokali funkcjonuje w mieście, serwując najróżniejsze dania i kuchnie świata. Co ważne, restauracje i kawiarnie jedynie w centrum miasta to już przeszłość i prawdziwe kulinarne perełki można znaleźć również w innych dzielnicach i na poznańskich osiedlach.

W tegorocznej edycji, która jest już trzecią w historii, bierze udział 35 restauracji. W ramach akcji szefowie kuchni poznańskich lokali gastronomicznych przygotowują swoje dania w przestrzeni miejskiej, np. na targowiskach czy placach. Przy każdej odsłonie prezentuje się 5 restauracji - za każdym razem inne. Podczas Jedzielni kucharze przygotowują 2-3 dania, charakterystyczne dla ich restauracji. Bardzo istotny jest fakt, że jedna porcja może kosztować maksymalnie 10 złotych.

Dzisiejsza Jedzielnia na Starym Rynku będzie się odbywać w godzinach 11:00-16:00. Zaprezentują się restauracje: Hatti, Miłość, U myśliwych, Azyl - Kuchnia i Przyjaciele oraz Pierogarnia Niebo w gębie. Wydarzenie zostało przygotowywane zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi. 

Organizatorem kampanii Jedzielnia jest Miasto Poznań, współorganizatorem - spółka Targowiska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA