Dzieło UFO, czy człowieka? Tajemnicze kręgi w zbożu w wielkopolskim Orchowie

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. Dominik Glender
REKLAMA

Na polu w Orchowie w województwie wielkopolskim pojawiły się tajemnicze kręgi w zbożu. Mieszkańcy twierdzą, że nie wiedzą, skąd się wzięły. Jedni widzą w nich znak obcej cywilizacji, inni sprytną sztuczkę ludzi. Co do jednego wszyscy są zgodni - kręgi robią spore wrażenie. Kręgi w Wielkopolsce to nie jedyne takie konstrukcje na świecie w ostatnich latach pojawiają się prawie na wszystkich kontynentach i nikt nie potrafi wytłumaczyć jak zostały zrobione. 

W Togliatti po 10 latach ponownie pojawiły się tajemnicze kręgi w zbożu. Piktogramy nieznanego pochodzenia zauważono 9 czerwca. Sześć idealnych kręgów osiągnęło wielkość od 19 do 46 metrów. Szef "Космопоиск" poinformował, że istnieje 40 wersji powstawania kręgów zbożowych. Wśród nich rozważa się ingerencję istot pozaziemskich, działania pola magnetycznego lub ludzi. Stowarzyszenie "Космопоиск" od 1980 roku zajmuje się badaniem takich zjawisk jak UFO. Nietypowe kręgi ostatni raz były zarejestrowane 22 lipca 2005 w tym samym miejscu.

Augsburg, Bawaria, Niemcy. - Czuje się energię emanującą z tego miejsca. Jest zupełnie inna, pochodzi wprost z Ziemi - opisuje kobieta, która przyjechała do Bawarii, by na własne oczy zobaczyć niezwykłe kręgi w zbożu. - Panuje tutaj niezwykły spokój - dodaje inna. Podobnie twierdzą dziesiątki innych "pielgrzymów", którzy pośród teleskopów astronomicznych spacerują, leżą lub medytują w wygniecionym w zbożu kręgu.

 

Niecodzienne "wygniecenia" pojawiły się na polu zboża nieopodal miasta Augsburg w Bawarii już po raz trzeci. Niezwykłości niewyjaśnionemu zjawisku dodaje kosmiczna sceneria - dookoła stoją potężne teleskopy, obserwujące odległe o miliony lat świetlnych ciała niebieskie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA