Puma Nubia pozostanie w chorzowskim ZOO?

Autor: Redakcja codziennypoznan.pl, fot: Poznan.pl
REKLAMA

Formalnie puma Nubia powinna trafić do poznańskiego ZOO, jednak miejski ogród zoologiczny nie będzie dążył za wszelką cenę, by pozyskać dzikie zwierzę. Miasto również nie widzi przeciwskazań, aby zwierzę pozostało w chorzowskim ZOO.

Zgodnie z postanowieniem sądu puma została odebrana jej właścicielowi, a jej formalnym opiekunem zostało poznańskie ZOO. Zwierzę trafiło jednak na kwarantannę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, gdzie znajduje się do teraz.

Kolejne przenosiny wiązałyby się z następną zmianą otoczenia zwierzęcia, co może nie być dla niego dobre. Póki co transfer ma zostać odłożony w czasie, a jeśli uda się uzyskać kompromis prawny Nubia może zostać na stałe w Chorzowie.

Miasto Poznań, jak i poznańskie ZOO nie będą naciskać w tej sprawie, ponieważ przede wszystkim liczy się dobro dzikiego kota. Jeśli wszystkie strony uznają, że dla zwierzęcia najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie na Śląsku to kota będzie można podziwiać w Chorzowie, a nie jak pierwotnie zakładano – w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA