Studio Browar Wakacje / Podróże i Kulinaria

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Kulinaria i podróże to główny temat trzeciego odcinka Studio Browar Wakacje, czyli wakacyjnego programu telewizyjnego realizowanego przez portal codziennypoznan.pl na żywo prosto z Dziedzińca Sztuki Starego Browaru. Porozmawiamy także o tym, jak wyglądały poznańskie restauracje i życie nocne Poznania w okresie międzywojennym i czy jest coś takiego jak „gen podróżnika”. Wyjątkową atrakcją będzie wiatrakowiec, który stanie na Dziedzińcu Sztuki.

Studio Browar Wakacje to lifestylowy program telewizyjny realizowany na żywo w naszym plenerowym studio, które powstało na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. To już kolejny rok, gdy pokazujemy „od kuchni” jak wygląda nasza praca – każdy, kto w piątki od godziny 17:00 pojawi się na dziedzińcu, może przekonać się, co widzi operator kamery, jak wyglądają przejścia między wywiadami i ile czasu mają dziennikarze na przepięcie mikroportów z mikrofonem przygotowując się do kolejnej rozmowy z gośćmi.
 
W rolę prowadzących wcielą się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska.
 
W tym tygodniu naszym hasłem przewodnim będzie „Kulinaria i podróże”.
 
Natalia i Piotr z bloga Smaki Warte Poznania opowiedzą o swojej działalności i tym, jak wygląda ich codzienne „polowanie” na najlepsze miejsca na gastronomicznej mapie Poznania i świata. Na co zwracają uwagę, czy dopadła ich rutyna, czy można ich jeszcze czymś zaskoczyć w restauracji i czy czują presję polecając czytelnikom dane miejsce?
 
Zajrzymy do Jack Rabbit, nowego miejsca w Poznaniu, w którym można przekonać się czy kuchnia wegańska jeszcze zaskakuje. Michał Pokarowski i Marek Sawala opowiedzą o tym wyjątkowym lokalu i jego menu.
 
Będzie również coś dla „mięsożerców”, czyli Whiskey in The Jar. Z Grzegorzem Oczowińskim porozmawiamy o grillu węglowym i tajnikach przygotowywania mięs.
 
Z kolei z Bartoszem Rapp z Sake Maruta omówimy temat kultury japońskiej, w tym również tradycyjnych napojów.
 
W naszym cyklu historycznym Zbigniew Kopeć zabierze widzów w podróż do międzywojennego Poznania, opowiadając o ówczesnych restauracjach i lokalach nocnych. Gdzie się znajdowały i co w nich podawano? Czy życie nocne poznaniaków w okresie międzywojennym mocno różniło się od obecnego i czy powroty do domów po zabawie bywały równie emocjonujące?
 
Jak wakacje to i podróże – z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem Portu Lotniczego Poznań-Ławica omówimy letnią ofertę z poznańskiego lotniska. Powiemy również o czym należy pamiętać latając w czasie pandemii koronawirusa na świecie i jak podróżować w bezpieczny sposób.
 
Pozostając w temacie powietrznych podróży zaprosimy do zajrzenia do… wiatrakowca, który wyląduje na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru.
Z Jakubem Suchankiem z Polskiego Holdingu Inwestycyjnego poruszymy temat biznesu. Być może dowiemy się, w co najlepiej inwestować?
 
O podróżach małych i dużych porozmawiamy z Arkadym Fiedlerem, wnukiem słynnego podróżnika, który sam od zwiedzania świata nie ucieka. Czy istnieje coś takiego jak „gen podróżnika”. Czy pasję zwiedzania, podobnie jak imię, odziedziczył po dziadku? Porozmawiamy o podróżach, które odbywał samotnie i tych, które były wspólne. Jakie jeszcze ma podróżnicze marzenia?
 
Pozostając w temacie marzeń, na naszych kanapach zasiądzie również Karolina Adamska Woźniak, prezes Fundacji Mam Marzenie. Jak to jest spełniać życzenia chorych dzieci i jak wieka jest to dodatkowa motywacja?
 
Jak zwykle, podczas naszego programu nie zabraknie także filmowych poradników z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.
 
Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 24 lipca, o godzinie 17:00.
___
Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar, Śliwocki Home i VW Poznań 
 
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA