Mieszkańcy pomagają ptakom. Eko Patrol otrzymał już kilkaset zgłoszeń

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

W ciągu zaledwie pół roku mieszkańcy Poznania zgłaszali do Eko Patrolu prawie 600 interwencji związanych z rannymi ptakami. W niemal 300 przypadkach konieczne było przekazanie ich do Ptasiego Azylu.

Interwencjami związanymi ze zwierzyną zajmują się funkcjonariusze straży miejskiej z Referatu Eko Patrolu.

Tylko w pierwszym półroczu mieszkańcy Poznania zgłosili 587 interwencji związanych z rannymi ptakami. Aż 284 z nich trzeba było przekazać pod opiekę weterynarzy z Prasiego Azylu. Mimo, że najczęściej działania dotyczyły gołębi, to zdarzają się również takie, w których pomocy potrzebowały jastrzębie, mewa srebrzysta czy inne bardzo rzadkie gatunki.

W ostatnim czasie na ul. Droga Dębińska w rejonie wiaduktu przy ul. Hetmańskiej zgłaszający zauważył rannego jastrzębia. Ptak nie był w stanie samodzielnie odlecieć, natomiast każda próba zbliżania się kończyła się próbą jego ucieczki. Ostatecznie ptaka udało się odłowić i umieścić w transporterze.

Z kolei mewa srebrzysta zauważona była w rejonie ul Działyńskich. Miała uszkodzone skrzydło i nogę. Dzięki pomocy Eko Ptarolu udało się przekazać ją pod opiekę weterynarza.

W każdym z przypadków strażnicy w odpowiedni sposób odławiają zwierzęta, a następnie w razie konieczności przekazują pod opiekę specjalistów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA